Lomax pomáhá potřebným. Nejen během epidemie koronaviru

Lomax pomáhá potřebným. Nejen během epidemie koronaviru

Lomax pomáhá potřebným. Nejen během epidemie koronaviru

Ve společnosti LOMAX nežijeme pouze pro garážová vrata či venkovní žaluzie. Méně viditelným, ve výsledků však možná ještě důležitější činností, je u nás pomoc potřebným. LOMAX dlouhodobě přispívá řadě spolků i organizací starajících se děti či sociálně slabší. Pružně jsme se snažili reagovat i na aktuální pandemii koronaviru – a pomoci, kde se dalo.

Finanční podpora dětí, dobrovolníků nebo osob se ZTP

 • Ve společnosti LOMAX se dlouhodobě snažíme pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují. V rámci našich dobročinných aktivit tak každý rok vyčleňujeme dary v hodnotě několika set tisíc korun.
 • Jen v loňském roce jsme tak věnovali celkem 39 různých finančních darů v celkové hodnotě téměř 400 tisíc korun.
 • Více než čtvrtinu z této částky přitom tvořil finanční dar 100 tisíc korun Diakonii Betlém v Kloboucích u Brna, která poskytuje sociální služby dětem i dospělým.
 • Kromě toho jsme se zaměřovali i na další organizace. Finančními příspěvky jsme tak podpořili děti z Hnutí na vlastních nohou – Stonožka, z obecně prospěšné společnosti Život dětem či z nadačního fondu Víly pro děti. Peněžní dat jsme věnovali také konkrétním dětem s dětskou mozkovou obrnou.
 • Z organizací starající se o osoby se ZTP jsme pak v loňském roce podpořili například spolky Paprsky naděje či Veselý vozíček. Finanční pomoc jsme zaměřili i na aktivity dobrovolníků, příkladem může být spolek Rotary Club Brno.
#lomaxpodporuje_cb
#lomaxpodporuje_cb

 

Ochranné pomůcky pro ty nejohroženější

 • Na dobročinné aktivity se snažíme zaměřovat každý rok, výjimkou přitom není ani ten letošní. Ten byl hned na konci prvního čtvrtletí poznamenán pandemií koronaviru, což se promítlo i do způsobů naší podpory potřebným.
 • Po vyhlášení nouzového stavu, který provázel akutní nedostatek ochranných pomůcek, jsme se jich proto snažili co nejvíce získat pro ty nejpotřebnější skupiny.
 • V březnu se nám nakonec podařilo zajistit nákup 7 tisíc respirátorů typu N95 a 30 tisíc ústních roušek v celkové hodnotě téměř 230 tisíc korun. Ochranné pomůcky jsme následně distribuovali do nemocnic a zdravotních zařízení v rámci jižní Moravy.
 • Zmínit lze Nemocnici Břeclav, Stomatologické Centrum Břeclav, Top Moravia Health Brno, Stomatologii Tománek, Nadační fond Atýsek Brno a zdravotní a zubní střediska v Bořeticích, Velkých Pavlovicích, Kobylí, Rakvicích a v Brně.
 • Ochrannými pomůckami jsme se snažili zásobovat také čerpací stanice a trafiky v okolí Bořetic, kde má LOMAX svoji centrálu.
 • V neposlední řadě jsme využili také početného vozového parku, kterým disponujeme. Pro výrobce ochranných štítů jsme tak zajistili distribuci těchto pomůcek do pěti jihomoravských nemocnic.

Má to smysl

 • Velmi si vážíme obětavosti a profesionality všech lidí pracujících v současné situaci v první linii. Stejně tak nesmírně oceňujeme všechny spolky, nadace či domy sociálních služeb, které bez rozdílu pomáhají potřebným, ať už panuje nouzový stav či nikoliv.
 • Nejen proto hodláme ve společnosti LOMAX v našich podpůrných projektech pokračovat i nadále. Pokud by měly zlepšit život i jen jednomu člověku, mají v našich očích smysl.
Rozumím
###message